Americký pony

7. února 2010 v 18:55 | Ladysss |  Plemena
AMERICKÝ PONY
ZDROJ:
*KNIHA-Obrázková enciklopedie koní
*KNIHA-Kůň
*FOTO-Internet
PŮVOD: Americký pony je oficiálně uznán jako americké plemeno a má vlastní plemennou knihu i registraci. Podobně jako rančerský kůň je i on výsledkem úsilí jednoho člověka, Laslieho Boomhowera z Mason City v Iwoě. Jeho snahou bylo vytvořit jezdeckého ponyho S dokonalou stavbou těla a zajímavým zbarvením, který by byl vhodný pro děti, pra všechny druhy jezdeckých aktivit, ať už po západním, nebo anglickém způsobu. Navíc si Boomer přál, aby se jeho odchov nepochybně amerického původu stal protiváhou obvyklých dovozů z Anglie. V roce 1956 založil Klub amerických ponyů. Hřebec-zakladatel plemene- Black Hand, se narodil v roce 1954 jako výsledek křížení shetlandského hřebečka a klisny plemene Appaloosa. Později byli kříženi Arabi a Quarteři.
POUŽITÍ: Americký pony se znamenitě hodí pro mladé, různě tělesně postižené jezdce, Ale i pro ostatní děti. Je to jezdecký pony pro všechny jezdecké aktivity.
CHARAKTERISTIKA: Standard označuje tohoto ponyho jako miniaturního křížence Quartera a Araba se zbarvením Appaloosy a s některými zvláštnimi rysy. Po původní shetlandské krvi se uchovalo jen málo stop. Za 15 let už bylo v registru 12 500 jedinců a nárust stále pokračuje. Dnešní ponyové měří mezi 117-137cm. Před úplnou registrací jsou všichni pečlivě posuzováni, zda splňují veškeré nároky plemenného standartu. Důraz se klade na hmotu, ušlechtilost a stylovou, přímou a vyváženou pohybovou akci, označující se též výrazným podsazením zadních končtin pod tělo. Hlava je hezká a výrazná, s malýma, zahrocenýma učima. Drobně tečkovaná kůže na chřípí, je znek, zděděný po Appaloose. Krátké, dobře stavěné nohy mají skutečně proporce ponyho, ostatně jako celé souměrné tělo. Kopyta jsou zdravá a korektní.
VZHLED:
Hlava: Má malou,hezky utvářenou hlavu s mírně štičím profilem, velkýma inteligentníma očima, často
orámovanýma bílým kroužkem a malýma zahrocenýma ušima.
Plece: Silná plec je skluněna k výraznému kohoutku.
Hrudník je široký, hřbet krátký, tělo hluboké s okrouhlou, svalnatou zádí.
Hříva a vysoko nasazený ocas jsou jemné
Noy jsou silné a zdrevé, rohovina kopyt bývá proužkovaná
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama