Prosinec 2010

Foťáček =D

29. prosince 2010 v 19:42 | Horses♥lady | 
Ahoj holky =)
K Vánocům jsem si přála foťák,ale nakonec jsem řekla ne...
Ani nevím,jaký si mám koupit =D
Máte nějaký typ na dobrý foťák a máte i fotky z něj?
Jesltli ano napište a napište rovnou odkaz na fotky,nebo mi je můžete poslat na e-mail kterej Vám potom po domluvě dám =)
Moc Vám jsem fotky nedávám a to hlavně kvůli tomu,že nejsou moc kvalitní a mamka mi její foťák nedá abych ho tahala každý pondělí na koních někde v kapse nebo si to aspoň myslím =D

Vánoce

28. prosince 2010 v 20:26 | Horses♥lady | 
Tak a máme Vánoce za námi =)
Co jste dostali?Já toto:
3 postavičky koní(klisna a dvě hříbata)
čepici
kalendář s koňmi
naušnice
lampion štěstí
legíny
svetr
PlayBoy deodorant a sprcháč
hřeben
9 knížek,ale jednu už mám =/
ponožky(froté)
kalhotky
mikinu
trička
tepláky
rukavice
kolečkoví brusle
a to je asi vše =D ale nevím,jestli jsem na něco nezapoměla
ale ty brusle jsou ze sportysima nebo jak se to píše a jsou krásný =)


Konec roku

28. prosince 2010 v 12:39 | Horses♥lady |  Deníček
Tak včera 27.prosince se sešli oba ponykluby a jezdecký oddíl.
Pili jsme šampáňo a jedli cukroví a kluci,kteří neustále někoho štvou udělali sami! jednohubky.
No popravdě bych to od nich nečekala =D
Zuzka koupila Brovnymu novou,krásnou dečku =)
ale bude se muset vyměnit,protože je velká =/
Pak má myslím i nový bičík a je pěknej =)
Jinak tam má holčina z ponyklubu (5 let) bičík růžovej a je uplně krásnej =D
No dlouho jsme nejezdili(docela mě to štve!!!)
No už se těším na léto,jaro a podzim,protože to se jedí nejvíc,ale nejvíc stejně asi v tom létě =)
přemýšlím,že si k Vánocům koupím jízdy(myslím ty jak se tam učí jezdit) =)
No jinak co Vánoce?Tenhle rok jsem dostala jenom kalendář z koňma =D já sem si z koňma ani nic nepřála,protože jsem nikde nic neviděla =/
Jinak se chci z mamkou jet podívat do obchodu v Týništi nad Orlicí-naše trenérka říkala,že je to nejblíž a je to nejlevnější obchod a dobrej(znáte někdo?)
A co vy?Dostali jste něco k Vánocům s koníkama? =)

P.S.

Nejlepší bylo,když si Best jakoby pšiknul a měla jsem to všude =D fůj!

Proč je důležité mít paty dole?

9. prosince 2010 v 16:35 | Horses♥lady |  Ježdění
Proč je důležité mít paty dole?

Pakliže také patříte k populaci, jež propadla kouzlu koňských čtyřnožců, a toužíte spatřit okolní luhy a háje z koňského hřbetu, dozajista vás nemine pár výcvikových lekcí. A během těchto hodin téměř jistě budete od svého trenéra slýchat následující frázi - paty dolů, palce nahoru!
Ale vždyť je přece máte dole, o nic jiného se celou lekci nesnažíte. Přestože se zdá, že za pomoci gravitačního zákona je udržení pat směrem k zemi věcí jednoduchou až samozřejmou, opak je pravdou. Pro obyčejného smrtelníka, neprovozujícího žádný podobný sport, se jedná o pohyb dosti neobvyklý, jelikož obyčejně směřují naše palce dolů, nikoliv nahoru. Z toho vyplývá, že když se pak na koni snažíte patu snížit, dosáhnete tím většinou akorát křečovitosti a vyvedení sebe sama z rovnováhy.

Zkuste tedy místo neustálého křečovitého tlačení pat k zemi, kdy se obvykle soustředíte pouze na ně, a zapomínáte tak na spoustu jiných důležitých věcí, prostě spustit svou váhu dolů. Neopírat se špičkou o třmen, ale dostat váhu na patu. Pokud se vám to podaří, bude úplně stačit, když ji budete mít ve vodorovné poloze, nebo jen lehce dolů, nemusíte ji mít prošláplou až na zem.

Pamatujme, že ideální pozice je mít ucho, rameno, loket, kyčel a patu v jedné svislé přímce. Když budete paty tlačit silou k zemi, a necháte tak váhu spočinout na bříškách prstů, tuto linii úplně narušíte. Když necháte váhu spadnout na paty, zůstanete uvolněni, a váš sed bude pevnější, bezpečnější a pohodlnější.

Kdo někdy lyžoval, jezdil na snowboardu, či dělal bojové sporty, kde je potřeba udržení těžiště u země, jistě už zná postup, jak s těžištěm pracovat a posunovat ho dopředu a dozadu dle potřeby.

Pomoc ovšem máme i pro toho, kdo práci s těžištěm nezná. Sed, jaký zaujímáte na koni, si můžete snadno vyzkoušet i na zemi, a odhalíte tak spoustu chyb a nejasností. Rozkročte se na šíři ramen, nebo o trochu více, a klesněte tak, aby vaše kolena byla v úhlu třiceti stupňů. Nyní zkuste přenést svou váhu na bříška prstů. Pravděpodobně za chvíli ztratíte rovnováhu a zvrhnete se zpět.

Když sedíte v sedle, je možné, že ztracenou rovnováhu zkoušíte vyrovnat záklonem těla, což ovšem zapříčiní tah za otěže. Koni tak způsobíte bolest, svůj sed nevyrovnáte a opět budete strnulí. Pokud posunete svou váhu na paty, nejen, že se vám bude sedět mnohem lépe a budete uvolněnější, a i v případě, kdy se budete chtít postavit do třmenů, stále budete udržovat správnou svislou linii rameno kyčel pata a váš sed bude stabilní.

Pokud máte problémy s ohýbáním lýtkového svalu, jehož správná funkce je bezpodmínečně potřeba pro správnou pozici paty, pak:
  • se ujistěte, že máte správnou obuv. Tuhé boty nebo mini chapsy tlačící na přední část kotníku mohou snižování pat dost ztížit.
  • Neméně důležitá je správná délka třmenů, když povolíte nohu dolů, třmen by vás měl bouchat do kotníku. Výjimkou jsou drezurní a skokoví jezdci, kteří mají třmeny buď prodloužené, nebo naopak hodně zkrácené.
  • Protahujte a posilujte své lýtkové svaly.

Využijte každé volné chvilky, a i ve městě či v zaměstnání, například při čekání na schodech či na obrubníku, tlačte paty dolů a protahujte svalstvo...

Autorka: Mariana Zahradníková

Moje skušenosti
Tak tohle znám =D to je vždycky "dej ty paty dolů!" =D někdy mě to fakt štve a snažím se o sto šest,ale nejde to.Trenérka mě jednou zastavila a šla ke mě,dala mi nohu tak,jak má být a hodně to bolelo.Prý mám krátké šlachy,takže musím dělat dřepy =DD

Dnešní super pondělí =))

6. prosince 2010 v 19:26 | Horses♥lady |  Deníček
Ahoj koňačky =)
Tak dneska jsem byla na koních =)
Nejdřív jsme šli z Mišulí =DD dát hřeboušek Gawaina do ohrady,pak jsme tam dali Harinku =))
Potom jsme ještě z Natálkou šli pro Amíka,Creeka a Brovnyho do konírny a odvedli
je za Goyou a Florianem.Pak jsem z Míšou šla vykydat Gaweina a Amíka,Creeka a Brovnyho.
Pak jsme schazovali seno a dávali ho chochům víš =DD
Pak jsme navezli seno ještě do výběhu,kde byla Harinka a Gawein =)
Potom jsme se rozdělili-já šla zametat a potom jsem udělala část boxu Čikity,kterej byl mimochodem fakt hroznej! za ní.
Ona ňáko nestíhala,nebo co,protože neměla za dobu,co jsem udělala z Míšou všechno nahoře ani jeden box.
Potom jsme šly krmit valachy:Amík,Creek a Brovny s hřebcema:Florian,Goya měla jsem Floriana na držení.Nejdřív neměl bejt,ale pak mi trenérka řekla,ať si ho radši chytím =)
Potom jsem šla dodělávat tu Čikitu a pak jsem ještě zametala.
Pak jsme nosili vodu,protože sme jí museli rozmrazovat,protože zamrzla =D
Pak jsme se koulovali z klukama a Luckou =D
Potom jsme dali kobyly domů aby to bylo to krmení lepší...my jsme je nemuseli vodit daleko,protože jsou hnedka vedle stáje vypuštěný,protože jsou všichni koně doma jak je zima =)
Dneska bylo krásně =) ani nemrzlo,jenom trochu chumelilo =)
Jinak příští pondělí pokud nebude zima budeme jezdit a asi budeme vysedávat tak se ptám,jak jste se to naučili,jestli máte nějaký vylepšení,protože mě to vůbec nejde =D

Nejnechutnější video vůbec...

4. prosince 2010 v 22:28 | Horses♥lady |  Videa
Jentak prouzdám netem stránkama o koních a tam takovej pěknej test,tak si říkám,že si ho udělám,jenže dole byl odkaz na videjko...tak sem si říkala,že to bude něco ze závodů nebo tak,ale vlastně to bylo nejnechutnější video,které jsem viděla...viděla jsem hodně obrázků týraných koní,hodně videjí o týrání koní...ale tohle...tohle je i na můj silnej žaludek moc!Jak ůžou být ti hajzlové tak bezcitní?!Dyť tohle nemůže normální člověk udělat...vemte si kolik novejch koní by mohlo být ve stáji...vemte si kolik nadanejch koní,nebo aspoň koní z dobrou povahou by tam mohlo být...nikdy jsem nevzala do huby koňský maso a taky nikdy nevemu...nikdy...!


Radši na to ani nedívejte,já se málem doslova pozvracela!Jsou tam záběry,jak vemu chlap krumpáč,praští koně do hlavy a ten se svalí k zemi a tam kope všude kolem sebe...jsou tam záběty jak kůň vyjede z něčeho,co ho rozdrtí ze vnitř...a spousta dalších koní čeká...kdybych si mohla něco přát,bylo by to,aby se zastavilo týrání a jatka všech zvířat...vymešlet 4 000 000 druhů telefonů můžou...vymýšlet různý věci to jo,ale náhraku maso,to prostě ne...nechápu,jak idi můžou bejt takhle bezcitní...tohle video...uplně mě vyskočili slzy a žaludek až v krku...je hrozné,co se ve světě děje...

Podlom

4. prosince 2010 v 11:53 | Horses♥lady |  Nemoci

Nemoci kůže mohou být příznakem a zároveň průvodním jevem vnitřních onemocnění, nebo mají vlastní přímou příčinu. Někdy se však nezabrání tomu, že i u velmi pečlivě ošetřovaného koně se objeví na končetinách, zejména na zadních končetinách v ohbí spěnky strupovitá, hnisavá místa. Jedná se o infekci z nečistoty, která podráždila ohbí spěnky, tzv. podlom.
Mezi hlavní příčiny nepatří ani tak špatná hygiena ve stáji, ale ve velké míře hraje hlavní roli průmyslové znečištění krajiny a také to, že do povrchu v jezdeckých halách jsou často přimíchávány nemrznoucí látky nebo sůl. Dalším důvodem vzniku podlomu je časté mytí spěnky bez následného řádného vysušení, různá zranění, neošetřené oděrky, alergické reakce nebo špatná péče o spěnky.

V lehčích případech podlomu stačí ostříhat kolem spěnek dlouhou srst a zkrátit tzv. rousy a ohbí spěnky vyčistit a promasírovat čistým suchým ručníkem. Přitom je ale nutné denně spěnky promazávat například zinkovou mastí, nebo mastí Bepanthen. Není vhodné spěnky příliš umývat. Na špatně hojící se podlomy se po dobu tří týdnů přikládá čistý obvaz, aby podestýlka nedráždila postiženou, citlivou kůži.

Rozlišujeme mokvavé a suché podlomy. Samotný podlom se vyznačuje prvotním zarudnutím. Vznikají puchýřky, nebo mokvavé ekzémy, které mohou pokračovat tvorbou šupin. Časem mohou tyto šupiny zapříčinit zhrubnutí kůže s tvorbou mozolů. Tento jev je znám především u chladnokrevných koní. Pokud se do mozolů dostanou baktérie, vznikne infekce kůže a podkoží. Při mokvavém podlomu kůže na spěnce otéká a uvolňuje se hnisavá tekutina. Tato tekutina nebo-li hnis usychá a vytváří strupy. Suchý podlom je doprovázen tvorbou šupinek, které přecházejí v bolestivé vyrážky. V nejtěžších případech podlomů může dojít až k otravě krve a celá končetina oteče.

Postup při léčbě podlomů je různý. Záleží na druhu a příčině jeho vzniku. Při těžších případech je nutná konzultace s veterinářem. Ten může naordinovat i antibiotika. Chronické případy se léčí velice těžce a dlouho. Léčbu lehčích případů zahájíme sami a to co nejdříve, aby se zabránilo dalšímu rozšiřování podlomu. Rána se nejdříve omyje a vyčistí teplou vodou, následně se vysuší dosucha. Poté se rána ošetří dezinfekčními prostředky, například mastí Betadine. Jsou-li na spěnkách strupy je lepší, když se odstraní, neboť se pod nimi vyskytují různé bakterie, které zabraňují hojení. Postupujeme při tom velmi lehce a s citem, neboť i kůň je velmi citlivé zvíře a mohl by nás při tom kopnout. Proto je dobré, dříve než se začne strup strhávat, jej změkčit za použití salicylové masti, která se nanáší v tenkých vrstvách.

Prevencí proti vzniku podlomu je mazání spěnek před vyjížďkou mastí, která obsahuje zinek a rybí olej. Může se ale také použít obyčejná Indulona. Základem však zůstává správná hygiena ve stáji, udržování spěnky v čistotě a po nutném namočení spěnky je důležité tuto pořádně vysušit suchým hadrem nebo ručníkem. Taktéž správnou výživou lze zabránit tvorbě podlomů. V krmné dávce je nutné zajistit dostatečný přísun vitamínu A, který má vliv na odolnost kůže.

Autorka: Karolína Pachotová


Mé skušenosti:
Z poslomem jsem se setkala pouze jednou a to u Bestíka =(
Močili jsme mu to,sušili a mazali mastičkou...
Ani se mu už nechctělo chodit dolů do stáje,vždycky se postavil na cestě a ne a ne jít,ale vždycky za chvilku šel.
Bestík to mě kvůly "nějakýmu" hnojivu z pole,nebo co...už nevím,ale myslím si,že tohle byla příčina =)

Sed v trysku-foto

4. prosince 2010 v 11:09 | Horses♥lady |  Ježdění

Sed ve cvalu-foto

4. prosince 2010 v 11:08 | Horses♥lady |  Ježdění

Správný sed jezdce-klus

4. prosince 2010 v 11:07 | Horses♥lady |  Ježdění
Jezdíme...=) zdroj: kone-ponici-a-my.blog.cz
• Na jízdárně
Předtím, než dáš koni pobídku ke klusu, zkrať si otěže tak, abys cítil/a tlak huby koně. Pokud jsi již tak udělal/a, můžeš dát koni pobídku. Udělej to tím způsobem, že dáš koni důraznější pobídku holení (lýtkem). Pokud kůň neposlechne, zkus to ještě jednou. Holeň drž přimáčlou ke koni trochu déle. Pokud kůň zase neposlechne, asi pobídku nepochopil. Něco asi děláš špatně. Ujisti se, že se koni nedíváš pod nohy ale přímo před sebe, že máš prošláplé paty, narovnaná ramena a ruce blízsko rozsochy sedla a že s nimi nikde nemáváš, máš je totiž položené na koňském krku. Zopakuj pobídku. Pokud kůň neuposlechl, zkus ho energickou pobídkou patou rozklusat, nebo ho lehce klepni bičíkem po pleci. Tak. Klus má vlastně dvé fáze. Když jde vnější (ta blíže ke stěně jízdárny) noha koně dopředu, necháš se lehce nadhodit a trochu si stoupneš do třmenů. Když jde dopředu vnitřní noha, dosedneš do sedla a jak jde druhá noha, zase si stoupneš. Za chvíli vpadneš do koníkova rytmu a budeš se cítit báječně. Klusu s vysedáním se říká "lehký klus". Pokud po Tpbě bude trenér chtít těžký, nebo také pracovní klus, zůstaň v sedle sedět a nezvedej se. Paty prošlápni a hlavně moc nehýbej holeněmi, to koně rozruší. Pokud máš líného koně, při každém dosednutí ho lehce pobídni. Z klusu do kroku přejdeš tak, že dosedneš, zakloníš se a potom stálým tlakem mírně přitahuj otěže směrem k sobě. Až kůň přejde do kroku, značně ho pochval.

Do sedla =)

4. prosince 2010 v 10:54 | Horses♥lady |  Ježdění
Jezdíme...=) zdroj: kone-ponicic-a-my.blog.cz
Nasedání
Postav se k levému boku koně hlavou k ocasu, otěžě drž v levé ruce.Vlož levou nohu do třmenů.Přidrž se zadní rozsochy sedla a švihnutím volné nohy přes záď koně nasedni do sedla.
Třmeny
Zkontroluj délku třmenů:Polož pěst na přezku- třmen by ti měl sahat do podpaží.

Správný sed jezdce-krok

4. prosince 2010 v 10:50 | Horses♥lady |  Ježdění
Jezdíme...=) zdroj: kone-ponicic-a-my.blog.cz
• Na jízdárně •
Mějte narovnaná záda a podsaďte si zadek pod sebe, dokud si nebudete myslet, že si sedíte na zádech. Lokty držte u těla, koukejte se před sebe, špičky směřují ke koni a holeně jsou položeny naproti stehnům, paty směřují k zemi. Ruce držte u sebe, jako když nesete sklenice limonády a nechcete je vylít. Ruce mějte položené na krku koně, nehýbejte s nima.
• Venku •
Sed je vlastně stejný jako na jízdárně, jen musíte mít zkrácené otěže a být mírně zaklonění. Když jdete z kopce, zakloňte se a povolte koni oteže, aby si mohl pomoci pohybováním krku, vyvažováním. Zase když jdete do kopce, opřete se nohama do třmenů a stoupněte si, trochu se předkloňte nad krk koně a zase povolte otěže. Snažte se nepadat dozadu.

Moje skušenosti

U mě to je pořád =D co ty paty,dej je dolů! xD,ale já mám prej nějaký krátký šlachy nebo,co takže musím dřepovat =D

Dobrý ráno =)

4. prosince 2010 v 9:35 | Horses♥lady | 
Ahoj všeci!
Jak jste se vyspali?
U mě docela dobré =)
Akorát sem měla ještě tak hodinu spát =D,protože já takhle brzo nevstávám.
Docela se těším na koníky a taky do školy (nejsem divná!) =D
A co vy?Chce se vám do školy?
Dneska nejspíš připide nějakej design...
A možná začn přispívat do láncích o koníc například ježdění,barvy atd.
Jinak se stále přihlašujte do SONK,prosím!
Ale nezapomeňte!Nenutím vás do toho =)

Volný design 00.1

3. prosince 2010 v 19:13 | Horses♥lady |  Na blog
Záhlaví:

Kód barvy na stránku: #506A8D

Rozměry:šířka-800 pixelů
               výška-600 pixelů

Nemůsíte si o něj psát,můžete ho použít kdokoli =)

SONK-přihlášky

3. prosince 2010 v 13:53 | Horses♥lady |  Ostatní (klikačky...)
Ahoj!
Tak mě napadlo,že bych po dlouhé době mohla udělat nějakou soutěž,
tak jsem se rozhodla,že udělám SONK.

Co je SONK?

S-soutěž
 O-o
 N-nejlepšího
 K-koně

O co se jedná?

Kdo chce,tak se přihlásí,ale není to povinný !
Pak pošlete fotku koníka a něco o něm na můj e-mail krystalinka1@seznam.cz
Až se několik lidí přihlási bude několik kol (podle toho,kolik lidí se přihlásí)
a v nich se bude hlasovat,kdo má lepšího koně.
Můžete si i schánět hlásky,kdo si první napíše,tomu dám hlas!
Jinak si nemyslete,že když prohrajete,že máte ošklivího koně,protože to můbec není pravda!
Každý kůň má v sobě něco  a není žádný oškliví kůň

Přihláška:
1.Vaše přezdívka
2.Váš blog
3.Jméno Vašeho koně
4.Fotka vaše koně (může být i s vámi,ale pokud ve stádě označte ho třeba šipkou!,aby jsme věděli,jakej to je!)-do e-mailu plus něco o něm!

Pravidla:
1.Kůň může být váš,ale taky ze stáji,nebo od soukromníka!
2.Za fotky neručím!
3.Pokud bude fotka ve stádě označte koníka,aby jsme věděli,který to je!
4.Žádný nesmysli typu:nskjgsgjnsgnhg!-blokuju Vás!

Tak šup,pište!


Hra-Jumporama 2: Cross Country

3. prosince 2010 v 13:25 | Horses♥lady |  Ostatní (klikačky...)

Jumporama 2: Cross Country

Docela dobrá hra =)
Ovládání:šipky,mezerník

Fotky ze hry:
Jumporama 2-pokračování
Fotky jsou moje!Proto zdroj!
Jumporama 2-pokračování
Fotky jsou moje!Proto zdroj!

Hra:Jumporama

3. prosince 2010 v 11:41 | Horses♥lady |  Ostatní (klikačky...)

Jumporama

Dobrá hra,akorát si fakt musíte dálat pozor na rychlost!
Ovládání:šipky,mezerník
Čím více levelů uděláte,tím více máte vybavení!
Jediné,co mě na této hře štve je to,že je krátká!Má jenom tři levely =(
Fotky ze hry:
Jumporama-skok
Jumporama-konec

Krásnou a zábavnou hru =)


Nový design =)

3. prosince 2010 v 11:15 | Horses♥lady | 
Tak jsem vytvořila nový design!
Líbí se Vám?
Já moc nemám ráda okrájený na zimu,ale zase moc neumím z pozadí stránky pro neokrojený xD
Víte jak to myslím?
Jinak na blog teď hodně budu přidávat videa a možná se zaměřím i na grafiku =)


Není na ní ten poník malej?

2. prosince 2010 v 20:47 | Horses♥lady |  Videa

Není na ní ten pony malej? =(

Nácvik HIPOTERAPIE =D

2. prosince 2010 v 20:39 | Horses♥lady |  Videa